لطفا چند لحظه صبر نمائید

نیترات پتاسیم و کاربردهای آن

نیترات پتاسیم یک ترکیب شیمیایی با طعم تند، شور، تلخ و فرمول شیمیایی 3KNO است. نیترات پتاسیم یک نمک یونی متشکل از یون های پتاسیم و یون های نیترات است.کاربردهای عمده نیترات پتاسیم در کودها، صنایع چوب، صنایع پیشران موشک و آتش بازی است. یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده باروت (پودر سیاه) این ماده است.

نیترات پتاسیم را می توان با ترکیب نیترات آمونیوم و هیدروکسید پتاسیم تهیه کرد.
NH4NO3 (aq) + KOH (aq) → NH3 (g) + KNO3 (aq) + H2O (l)
یک راه جایگزین برای تولید نیترات پتاسیم بدون محصول جانبی آمونیاک، ترکیب نیترات آمونیوم و کلرید پتاسیم است که به راحتی به عنوان یک جایگزین نمک بدون سدیم به دست می آید.
NH4NO3 (aq) + KCl (aq) → NH4Cl (aq) + KNO3 (aq)
نیترات پتاسیم را می توان با خنثی کردن اسید نیتریک با هیدروکسید پتاسیم نیز تولید کرد. این واکنش بسیار گرمازا است.
KOH (aq) + HNO3 → KNO3 (aq) + H2O (l)
در مقیاس صنعتی با واکنش جابجایی دوگانه بین نیترات سدیم و کلرید پتاسیم تهیه می شود.
NaNO3 (aq) + KCl (aq) → NaCl (aq) + KNO3 (aq)

نیترات پتاسیم به طور متوسط در آب حل می شود و حلالیت آن با افزایش دما افزایش می یابد. پی اچ محلول آبی تقریباً خنثی است. خیلی مرطوب نبوده ولی در الکل نامحلول است. سمی نیست. می تواند به صورت انفجاری با عوامل کاهنده واکنش نشان دهد، اما به خودی خود انفجاری نیست. بین 550-790 درجه سانتیگراد، نیترات پتاسیم با نیتریت پتاسیم به تعادل وابسته به دما می رسد.
2 KNO3 2 KNO2 + O2

نیترات پتاسیم کاربردهای متنوعی دارد:
تولید اسید نیتریک (فرآیند Ostwald).
اکسید کننده (باروت): علاوه بر صنعت اسلحه سازی، امروزه از باروت در موتورهای موشک استفاده می‌شود، هر چند از ترکیب نیترات پتاسیم و شکر نیز سوخت موشک به دست می آید. در آتش بازی هایی مانند بمب های دودزا نیز استفاده می شود. برای حفظ سوختن یکنواخت تنباکو به سیگار اضافه می‌شود. و برای اطمینان از احتراق کامل کارتریج‌های کاغذ برای روولورهای کلاهک و توپ استفاده می‌شود. می‌توان آن را تا چند صد درجه گرم کرد تا برای آبیاری نیتر استفاده شود. امکان رنگ‌آمیزی خاص و اغلب زیبای قطعات فولادی، مانند پیچ‌ها، پین‌ها و سایر قطعات کوچک را فراهم می‌کند.
 


فرآوری گوشت و مواد غذایی: نیترات پتاسیم از دوران باستان جزء رایج گوشت شور بوده است. استفاده از نیترات پتاسیم در این صنعت تقریبا متوقف شده است اما هنوز در برخی از کاربردهای غذایی، مانند سالامی، ژامبون خشک شده، آبغوره و غیره استفاده می شود. در غذاهای غرب آفریقا، نیترات پتاسیم (نمک) به طور گسترده ای به عنوان یک عامل غلیظ کننده در سوپ ها و خورش هایی مانند سوپ بامیه استفاده می شود. همچنین برای نرم کردن غذا و کاهش زمان پخت جوشاندن حبوبات و گوشت سفت استفاده می شود.یک ماده ضروری در ساخت فرنی های خاص است.
کود: نیترات پتاسیم در کودها به عنوان منبع نیتروژن و پتاسیم - دو عنصر ماکرو مغذی برای گیاهان - استفاده می شود.
فارماکولوژی: در برخی از خمیردندان ها برای دندان های حساس استفاده می شود. از گذشته برای درمان آسم استفاده می شود به طوری که در برخی از خمیردندان ها برای تسکین علائم آسم استفاده می شود. در تایلند به عنوان ماده اصلی در قرص های کلیه برای تسکین علائم سیستیت، پیلیت و اورتریت استفاده می شود. با فشار خون بالا مبارزه می کند و زمانی به عنوان یک داروی کاهش فشار خون استفاده می شد.
به عنوان الکترولیت در پل نمکی.
ماده فعال سیستم های اطفاء حریق.
به عنوان یک پاک کننده آلومینیوم.
ماده تشکیل دهنده اصلی برخی از محصولات تجزیه کنده درخت. با تامین نیتروژن برای قارچ هایی که به چوب کنده حمله می کنند، تجزیه طبیعی کنده را تسریع می بخشد.
در عملیات حرارتی فلزات به عنوان حمام نمک مذاب با دمای متوسط، معمولاً در ترکیب با نیتریت سدیم.
برای القای گلدهی درختان انبه در فیلیپین.
برای تهیه نیترات پتاسیم به سادگی از سایت فلات کالا آنلاین خرید کنید.