لطفا چند لحظه صبر نمائید

معرفی کامل کود NPK 12 12 36

کود NPK 12 12 36 چیست؟


در مورد کود NPK 12-12-36  چه می دانید؟ 

معرفی کود کامل NPK 12-12-36 +TE:
کود کامل NPK 12-12-36 +TE کودی پودری می باشد. این کود کامل پتاس بالا به اضافه مواد معدنی زیر مغذی (میکرو) بور، آهن، منگنز و روی میباشد. مصرف این کود به مقدار کافی منجر به افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی می‌شود. کود پتاس بالا ۱۲ ۱۲ ۳۶ امکان استفاده از طریق ریشه و محلول پاشی را دارد. کود پتاس بالا با حرکت آب، مواد مغذی و کربوهیدرات در بافت گیاهی ارتباط دارد پتاسیم در فعال شدن آنزیم درون گیاه نقش دارد که بر تولید پروتئین، نشاسته و آدنوزین تری فسفات تاثیر می گذارد تولید آن می تواند میزان فتوسنتز را تنظیم کند. پتاسیم همچنین به تنظیم کشت گیاه کمک می کند که مبادله بخار آب، اکسیژن و دی اکسید کربن را تنظیم می کند. این کود در موارد مختلف برای گونه‌ های گیاهی مانند درختان، محصولات زراعی و باغی ، گیاهان زینتی و گلدار استفاده میشود.

                                                                                                     

مواد تشکیل دهنده کود پتاس بالا NPK 12-12-36+TE:

مواد تشکیل دهنده این کود به ترتیب شامل ازت یا نیتروژن (N) ۱۲٪، فسفات (P) ۱۲٪، پتاس (K) ۳۶٪، آمینو اسید (Amino acid ) ٪۰٫۰۷، مس Cu)) ۰٫۰۵، منیزیم MG)) ۰٫۰۴،
بور (B) ۰٫۰۳٪، آهن (Fe) ۰٫۰۱٪، منگنز (Mn) ۰٫۰۶٪، روی (Zn) ٪۰٫۰۸ می باشد که در این بین پتاس بیشترین مقدار را به خود اختصاص داده است. 


                                                                                           

ویژگی‌های کود پتاس بالا NPK 12-12-36+TE:
پتاسیم در فعال سازی بسیاری از آنزیم ها نقش اساسی دارد. این عنصر به طور قابل ملاحظه ای در بافت میوه تجمع پیدا کرده و رشد و کیفیت محصول را به شدت افزایش می دهد. کود پتاس بالا کاملاً محلول در آب بوده و می‌توان از آن در کلیه سیستم‌های آبیاری تحت فشار یا غرق آبی استفاده کرد و قابلیت  مخلوط  شدن با اکثر حشره کش ها و قارچ کش ها را نیز دارد. این کود در واقع باعث افزایش رشد و گلدهی بیشتر گیاهان می شود و تأثیرات مثبتی در عملکرد رویش محصولات کشاورزی دارد. این کود تمامی احتیاجات کودی مخصوصاً پتاس را در زمان استفاده تامین می‌کند که می‌توان آن را از طریق ریشه و بصورت محلول‌پاشی نیز استفاده کرد. علاوه بر محصولات زراعی و باغی کود NPK 12-12-36 از جمله کود های کامل و موثری است که سبب تحریک گل و تولید میوه مناسب برای کاکتوس، رز، لیلیوم، ارکیده، ختمی و بگونیا می شود. این کود قدرت جذب بالائی داشته و به راحتی توسط گیاه جذب و استفاده می‌شود. در نتیجه با توجه به قدرت انحلال و جذب بالا نیاز آبی را به شکل کاملاً محسوسی کاهش می‌دهد. همچنین با توجه به حداقل پسماند باعث افزایش چشم‌گیر شوری خاک نمی‌شود.
این کود فاقد هر گونه عناصر مضر کلر، سدیم، سرب، و کادمیوم می باشد. به علاوه در صورت استفاده همزمان این کود پتاس بالا با کودهای ارگانیک مثل Biotech به هیچ عنوان پسماند در خاک ایجاد نمی کند. کود پتاس بالا ۳۶-۱۲-۱۲ سرعت عمل و تاثیر زیادی نسبت به سایر کودهای مشابه داشته و در حداقل زمان ممکن آثار استفاده از این کود خود را نشان خواهد داد و در کلیه گیاهان زراعی و باغی باعث افزایش رشد گیاهان، مقاومت در مقابل تنش های محیطی(سرما، گرما، و کم آبی) و افزایش کیفیت و رنگ پذیری  محصول می گردد.