لطفا چند لحظه صبر نمائید

گوگرد پودری میکرونیزه


گوگرد میکرونیزه چیست؟

گوگرد به میزان فراوانی در گیاهان بویژه در برگ ها یافت می شود. مهمترین عمل گوگرد شرکت در تولید پروتئین در گیاهان است. این عنصر نقش مهمی در ایجاد ویتامین های ضروری برای متابولیسم (سوخت و ساز) گیاه دارد . به طور کلی نقش گوگرد در گیاهان، ساخت پروتئین، روغن و بهبود کیفیت محصولات مختلف کشاورزی است.

 

موارد مصرف گوگرد میکرونیزه 

گوگرد میکرونیزه نوعی از مواد معدنی است که در کشاورزی و صنایع مختلف از جمله لاستیک سازی، باروت، کبریت سازی، قند و شکر و نشاسته، حشره کشها و شوینده ها، صابون، فرآوری خشکبار، ضد عفونی سردخانه ها و سایر مواد به فراوانی مورد مصرف دقرار می گیرد. یکی از پرکاربردترین موارد مصرف گوگرد میکرونیزه در بخش کشاورزی است که برای رشد و نمو بهتر گیاه مورد استفاده قرار می گیرد . از موارد دیگر مصرف پودر میکرونیزه گوگرد نیز، استفاده از آن برای مبارزه با سفیدک های سطحی انگور و همچنین بیماری های قارچی گیاهان می باشد. همچنین گوگرد به دلیل دارا بودن خاصیت قارچ کشی، خاک زمین های کشاورزی را ضد عفونی می کند. گوگرد پس از ازت(نیتروژن)، فسفر، پتاسیم، چهارمین عنصر غذایی پر مصرف برای گیاهان محسوب می شود. به علت اثرات مفید گوگرد در از بین بردن سفیدک انگور بنا به سفارش کارشناسان استفاده از آن برای حفظ نباتات و از بین بردن کرم سفید ریشه و حشرات موذی لازم و ضروری است. استفاده از گوگرد موجب پائین آمدن (pH) خاک شده و این امر دسترسی گیاه را به عناصر غذایی ذخیره شده در خاک آسان می کند .
 


درصد خلوص 

گوگرد میکرونیزه شکلی از گوگرد با خلوص بالا و اندازه ذرات ریز و یکدست می باشد که با خلـوص ۹۹٫۵ درصد و در انـدازه مش ۵۰-۲۰۰ فـراوری مـی گردد و با توجه به اندازه ذرات بسیار ریز گوگرد در این محصول (مش۲۰۰) این قابلیت را دارد که به آسانی از نازل های سمپاش خارج شده و بر روی سطح مرطوب برگ ها و ساقه گیاهی که قبلا به بیماری سفیدک سطحی مبتلا می باشد، پاشیده شود. گوگرد میکرونیزه  قابلیت بالایی برای جذب در گیاهان دارد و سهولت خارج شدن آن از نازل های سم پاش موجب بهبود عملیات کود پاشی و سم پاشی و در نتیجه بهبود کیفیت و بازار پسندی محصولات کشاورزی می شود. 
 

مزایای گوگرد میکرونیزه:

۱) رفع کمبود گوگرد مورد نیاز گیـاه و افزایـش عملکرد در واحد سطح
۲) اصلاح pH خاک های شور و قلیایی و آهـکی 
۳) افزایش حلالیت عناصر غذایی خصوصا فسفـر، آهن ، روی ، منگنز و مس
۴) جلوگیری از بیماری‌های قارچی مانند سفیدک پودری در محصولاتی مانند انگور، پسته و…
۵) جلوگیری از گسترش قارچ های خاکزی به لحـاظ خصوصیت قارچ کشی گوگرد
۶) ضد عفونی کـردن تدریجی خـاک و کمـک به محیط زیست و کاهش مصرف سموم
۷) کمک به پوساندن کودهای دامی
۸) افزایش عملکرد و کیفیت محصول


ضرورت و تشخیص نیاز گیاه به گوگرد

 بطور کلی با مشاهده کردن به راحتی میتوان نیاز گیاه به گوگرد را تشخیص داد. علائم کمبود گوگرد در گیاهان با رنگ پریدگی و زرد شدن برگ های خیلی تازه و به اصطلاح جوان اتفاق می افتد. کمبود گوگرد اثرات زیادی در رشد گیاه داشته و باعث نازک شدن ساقه های گیاهان و پیچیده شدن برگ ها در هم می شود. همچنین باعث تجمع ازت غیرپروتئینی و نیترات در گیاهان می شود که مصرف این  گونه از گیاهان برای حیوانات نشخوار کننده مضر و زیان آور است .
 
چه نوع پودر میکرونیزه گوگردی بهتر است؟

 در پاسخ به این سوال میتوان گفت که بهترین نوع آن پودری است که کاملا خورد و چند آسیاب شده باشد به طوری که به راحتی در آب حل شده و قابل استفاده شود. به طور علمی تر میتوان گفت که درجه خلوص آن 99.99 % باشد. بنابراین در هنگام خرید پودر میکرونیزه به این امر توجه کامل داشته باشید .


                                                                                                             

قیمت فروش پودر میکرونیزه گوگرد

فراوانی گوگرد معدنی در شهرهای مختلف ایران سبب  شده تا فروش پودر میکرونیزه گوگرد با قیمت ارزان تر و ویژه در بازارهای کشور عرضه گردد. این امر، استفاده از گوگرد معدنی استخراج شده از معادن کشور را در حوزه کشاورزی ممکن ساخته است. در ایران کارخانه های زیادی وجود دارند که این کلوخه ها و سنگ های معدنی را خورد کرده و با در فرایند تولید به دانه های ریز در آورده و در بسته بندی های مختلف به بازار عرضه می کنند. شایان ذکر است که چون تولید در داخل ایران صورت می گیرد و همچنین ماده اولیه گوگرد نیز در معادن داخلی یافت می شود قیمت فروش بهترین پودر میکرونیزه گوگرد بسیار مناسب بوده و همین قیمت خوب پودر میکرونیزه گوگرد در کشاورزی باعث شده تا مشتریان این حوزه کود گوگرد میکرونیزه را به صورت عمده خریداری نمایند.


تذکر

استفاده از هر نوع کود شیمیایی را در راستای اصلاح و تقویت خاک زمین زارعی و باغات بر اساس نتیجه آزمون خاک ، صرفاً با نظر کارشناسان مجرب و مهندسین سازمان جهاد کشاورزی منطقه انجام داده و به آنان اعتماد نمائید.

 
مقایسه 0 انصراف