لطفا چند لحظه صبر نمائید

پودر فلزات به چه دردی می خورند؟

پودر فلزات با فرآیندهای مثل روش های سنتی آهنگری، پرس ایزواستاتیک داغ، تزریق فلز، زینترینگ به کمک جریان الکتریکی و غیره تولید می شود. با توجه به کاربردهای آنها در صنایع حساس و استراتژیک، پودر فلزات باید با دقت بیشتری تولید شوند. کاربرد پودر فلزات عمدتا در صنایعی چون قطعات خودرو یا هوافضا، دیسک های توربین یا تجهیزات پزشکی هستند. پودر فلزات اغلب برای تسهیل روانکاری، مقاومت در برابر خوردگی یا ایجاد آلیاژ استفاده می شوند. حال به معرفی برخی از این پودرها به همراه کاربردشان می پردازیم:

پودر آلومینیوم؛ خواص اشتعال پذیری پودر آلومینیوم، آن را برای ساخت وسایل آتش بازی جشن ها و فستیوال ها ایده آل می کند.
پودر منیزیم؛ آزاد کردن طیف گسترده ای از رنگ های درخشان و زیبا، این فلز را در صنعت تولید مواد آتش بازی همانند پودر آلومینیوم محبوب کرده است، هر چند ممکن است نسبت به پودر آلومینیوم قیمت بالاتری داشته باشد.
پودر بیسموت؛ برای تولید باتری و در ایجاد میله های جوش استفاده می شود.
پودر اکسید کادمیوم؛ اغلب برای ایجاد آلیاژهای نقره و برای لعاب های مورد استفاده در سرامیک ها و برای آبکاری فولاد استفاده می شود.
مس گرانولی؛ بیشتر برای ساخت بلبرینگ های خود روان کننده استفاده می شود.
پودر آهن؛ کاربردهای رایج پودر آهن شامل ساخت محصولات مغناطیسی و مغناطیسی، چاپ، تقویت آهن و ایجاد محصولات اصطکاک مانند لنت ترمز است.
پودر منگنز؛ اغلب در صنایع فولاد و آهن برای ایجاد آلیاژ برای ساخت ابزار و ماشین آلات استفاده می شود.
پودر نیکل؛ این پودر در ساخت تجهیزاتی که مقاومت در برابر خوردگی ضروری است، مانند صنایع دریایی، با فلزات دیگر ترکیب می شود.
نیکل و آلیاژهای کروم مانند Inconel 718 و Inconel 625 در صنعت فضاپیمایی استفاده می شوند. اینکونل در واقع نام شخصی است که آلیاژ را ایجاد کرده و بخشی از گروهی از آلیاژها است که به عنوان سوپر آلیاژ شناخته می شوند.
اکسید کوپریک قرمز و سیاه؛ بیشتر برای پردازش چوب و به عنوان رنگدانه در لعاب و سرامیک استفاده می شود.
پودر قلع؛ پودرهای قلع درجه M و SW عمدتاً در کاربردهای اسپری برای مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شوند.
پودر روی؛ این پودر فوق العاده همه کاره است. می توان از آن برای تولید فولاد گالوانیزه و ایجاد برنج استفاده کرد. در صنعت فضاپیما استفاده می شود.
 

 
هنگام انتخاب پودرهای فلزی برای ایجاد یک محصول، تعدادی فاکتور باید در نظر گرفته شود. مهمترین عامل نوع فلز یا آلیاژ است و باید بر اساس شرایط خدمات محصول نهایی در حال تولید انتخاب شود. معیارهای دیگر شامل خواص مکانیکی پودر مانند استحکام کششی و استحکام تسلیم است که برای تعیین نحوه عملکرد ماده تحت تنش مهم است.