لطفا چند لحظه صبر نمائید

چگونه به سبک چین باستان باروت بسازیم؟

باروت مخلوط ساده ای از نیترات پتاسیم، گوگرد و پودر ذغال است. مشکل ترین کار، تامین این سه منبع است. شما میتوانید به راحتی از فلات کالا این مواد را تامین کنید.
 

ماده اول که نیترات پتاسیم است را به راحتی می توانید از فروشگاه های آنلاین یا فروشگاه های کود و .... تامین کرد.
ماده دوم گرد ذغال است که بدین منظور می توانید ذغال کبابی تهیه کرده و با خردایش و سرند کردن، آن را آماده کنید. بر حسب تجربه، کربن فعال پودری به سبب سهولت آماده سازی و کیفیت بهتر اولویت دارد.
ماده سوم گوگرد است که در کشور ما به سبب تعدد پالایشگاه های نفت و گاز، به وفور در فروشگاه های کود و وسایل باغبانی یافت می شود.
مواد را به صورت جداگانه توسط یک هاون غیر فلزی خرد کنید. در صورت ساخت باروت با حجم بالا، می توانید از آسیای گلوله ای استفاده کنید.
 

استفاده از نسبت مناسب مواد بسیار مهم است. مقدار مورد نیاز جهت تولید باروت در زیر آمده است. می توانید از ترازوهای دقیق آشپزخانه استفاده کنید.

74.8 درصد نیترات پتاسیم
13.3 گرد ذغال
11.9 درصد گوگرد

مواد را با جهت ایمنی بیشتر ابتدا مرطوب سپس مخلوط کنید. مرطوب کردن پودرها قبل از مخلوط کردن، ایمن ترین حالت است. تجربه ثابت کرده باروت حاوی ۸ درصد رطوبت، بهتر می سوزد.

بعد از ساخت پودر، اصول ایمنی را رعایت کرده و ماده از از حرارت، آتش و جرقه دور نگه داشته و در ظروف درب دار مثل قوطی رنگ و به دور از مناطق مسکونی نگه دارید.