لطفا چند لحظه صبر نمائید

راکت های  قندی ال چیپو

این موشک های بطری شکر توسط دیو اسلیتر اختراع شده است. محتویات سوخت موشک به شرح زیر است (درصد وزنی):
نیترات پتاسیم - 63
شکر - 27
گوگرد * - 10
*می توانید به جای گوگرد از کمی اکسید آهن قرمز استفاده کنید.
هر ماده شیمیایی را به طور جداگانه، با استفاده از آسیاب قهوه یا بال میل به خوبی آسیا کنید. سپس هر یک از مواد شیمیایی را در یک ظرف پلاستیکی کوچک که درب محکمی دارد، بریزید. مخلوط را چندین بار توسط یک صافی 20 مش خانگی الک کنید. سوخت پیشران پودری شما که به رنگ زرد کم رنگ درآمده، آماده است.
توجه: این مخلوط می تواند رطوبت هوا را جذب کند. لذا حتما درب ظرف را ببنید.

ساخت بدنه موشک
اکنون باید یک لوله با قطر داخلی یک چهارم اینچ و طول دو اینچ تهیه کنید یا بسازید.  برای رول کردن کاغذ مقوا، ابتدا یک رولپلاک چوبی با قطر یک چهارم اینچ در طول 4 اینچ تهیه کنید. برای اطمینان از اینکه لوله ها به رولپلاک نمی چسبند، یک تکه نوار پلاستیکی شفاف را دور رولپلاک بپیچید.
تکه ای از نوار چسب کاغذی یا کاغذ کرافت قهوه ای به طول حدود 10 اینچ در عرض 2 اینچ ببرید و آن را روی یک سطح صاف قرار دهید.
اگر از نوار چسب کاغذی استفاده می کنید، با استفاده از یک اسفنج کمی مرطوب، نوار را به جز آخرین اینچ مرطوب کنید. از انتهای خشک شروع کنید، نوار کاغذ را دور رولپلاک بچرخانید و سعی کنید لبه ها را زیبا و مربع نگه دارید.
اگر از کاغذ کرافت استفاده می کنید، یک لایه بسیار نازک از چسب را روی کاغذ بمالید و آخرین اینچ را خشک کنید. از انتهای خشک شروع کنید، کاغذ را محکم دور رولپلاک بچرخانید و سعی کنید لبه ها را زیبا و مربع نگه دارید.
ممکن است کمی تمرین لازم باشد. اما اگر نوار/کاغذ خیلی مرطوب نباشد، لوله باید در کنار هم بماند و فوراً در هم بپیچد. اگر نشد، یک تکه نوار چسب می‌تواند آن را تا زمانی که خشک می‌شود کنار هم نگه دارد. اجازه دهید یک روز خشک شود.

ساخت موشک
اگر بخواهید این پیشرانه را به سادگی در یک لوله مقوایی با سوراخی در یک انتهای آن قرار دهید، آنقدر آهسته می سوزد که به موشک اجازه پرواز نمی دهد. برای اینکه این سوخت کند سوز را به سمت هوا هدایت کنید، باید پودر را سریعتر بسوزانید. و این کار را با ساختن یک هسته از وسط پیشرانه در لوله انجام می گیرد. به چنین موشک هایی "هسته سوز" می گویند. آنها برای پیشرانه های آهسته سوز و خانگی مناسب هستند.
شما دو گزینه ساده برای ساخت موشک های خود دارید. یا می توانید آنها را با سوخت جامد تهیه کنید و نازل را سوراخ کنید تا یک هسته ایجاد کنید. یا می توانید یک ابزار موشکی ساده بسازید و سوخت را در اطراف یک هسته توخالی تشکیل دهید.

نحوه ساخت ابزار موشکی ساده
 
ساخت موشک
برای ساخت ابزار، یک میخ به ضخامت 32/3 اینچ به طول 2.25 اینچ تهیه کنید.

یک مربع 2×2 اینچی از تخته سه لا 8/3 اینچی ببرید. یک سوراخ 4/1 اینچی از مرکز دریل کنید. حالا یک رولپلاک به طول 4/3 اینچ از 4/1 اینچ ببرید. با احتیاط یک سوراخ 32/3 اینچ درست از مرکز این رولپلاک کوچک دریل کنید. این نقطه مرده دوک را در لوله شما نگه می دارد، بنابراین مهم است که سوراخ مستقیم و وسط باشد. حالا رولپلاک را به سوراخی که در پایه تخته سه لا دریل کرده اید بچسبانید. در نهایت، از طریق این سوراخ به ناخن ضربه بزنید.
 
ساخت موشکمونتاژ پایه تخته سه لا 2×2، رولپلاک توخالی برای نازل، و اسپیندل ناخن نهایی

ما همچنین به دو چکش نیاز خواهیم داشت: یک چکش توپر و یک چکش توخالی.
دو رولپلاک 4/1 اینچی به طول 4 اینچ ببرید. در یکی از رولپلاک ها یک سوراخ 8/1اینچی به عمق 2 اینچ دریل کنید - دوباره نقطه مرده. اگر به دستگاه مته و گیره دسترسی دارید، این یک روش بسیار ساده است. اما حتی اگر این کار را نکنید، پس از چند تلاش دقیق باید آن را درست انجام دهید.
 
ساخت موشک
چکش چوبی جامد و توخالی

رمینگ موتورها
یک لوله موشک را روی ابزار موشک خانگی خود قرار دهید. 8/1 قاشق چایخوری خاک رس بنتونیتی خشک را اضافه کنید. می توانید با استفاده از یک تکه کاغذ یک قیف ساده درست کنید. با استفاده از چکش توخالی خود، چند ضربه محکم با چکش بزنید تا خاک رس را محکم بسته بندی کنید.
در مرحله بعد، مراحل رامینگ را با استفاده از رامر توخالی برای بسته بندی سوخت موشک تکرار کنید تا زمانی که میخ دوک کاملاً پوشانده شود. هنگامی که سوخت بالای دوک قرار گرفت، 8/1 قاشق چای خوری دیگر خاک رس را اضافه کنید تا یک دیوار تشکیل شود.
ساده ترین راه برای پرواز با یکی از این موشک های کوچک این است که به سادگی آن را به انتهای چوب بچسبانید. سیخ های بامبو چوب های موشکی عالی می سازند. از آنجایی که هسته این موشک های کوچک بسیار کوچک است، باید از فیتیله نازک برای احتراق آنها استفاده کنید. یک تکه 5 اینچی کراس ماچ یا سایر ویسکوهای نازک را برش دهید. آن را تا انتها به سمت بالا داخل هسته قرار دهید، سپس فیایله را با استفاده از یک نوار چسب به چوب بچسبانید. موشک خود را در یک لوله پرتاب قرار دهید و اجازه دهید پرواز کند.