لطفا چند لحظه صبر نمائید

کاربرد گل گوگرد یا گوگرد تصعیدی

گوگرد یکی از مهمترین عناصر در جهان صنعتی است. حدود 90 درصد از گوگرد مورد استفاده در جهان صرف ساخت اسید سولفوریک می شود. اما 10% باقیمانده در اشکال دیگر، در بسیاری از کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود. یکی از این شکل ها گوگرد تصعید شده (گل گوگرد) است. گوگرد تصعید شده، همان گوگردی است که با گذر از فاز مایع، مستقیماً از حالت جامد به حالت گازی تبدیل می شود. گوگرد تصعید شده معمولاً به صورت پودر استفاده می شود. در اینجا ما به 4 کاربرد گوگرد تصعید شده اشاره می شود.
 
کاربرد گل گوگرد یا گوگرد تصعیدی

مراقبت از پوست

صنایع مرتبط با مراقبت از پوست مدرن راه حل هایی را برای طیف گسترده ای از بیماری های پوستی ارائه کرده است. گوگرد یکی از قدیمی ترین درمان های موجود برای آکنه است. از زمانی که گوگرد در سال 1949 برای درمان آکنه مورد استفاده قرار گرفت، تعدادی از مطالعات اثربخشی آن را ثابت کرده اند. ثابت شده که گوگرد تصعید شده اثربخشی بالاتری دارد. چیزی که گوگرد را به یک درمان برجسته آکنه تبدیل می کند، توانایی آن در برش دادن چربی های طبیعی پوست است. همچنین در از بین بردن سلول های مرده پوست که می توانند منافذ را مسدود کرده و باعث ایجاد جوش شوند، کمک زیادی می کند.

کشاورزی
گوگرد یک روش های عالی در باغبانی ارگانیک است. گوگرد پودری در کنترل کنه ها و قارچ های گیاها بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر استفاده می شود. جالب اینجاست که کنه ها تا حد زیادی در برابر آفت کش های شیمیایی مقاوم شده اند. با این حال چنین مقاومتی در برابر گوگرد وجود ندارد. همچنین کشاورزان از پودر گوگرد جهت کاهش پی اچ خاک استفاده می شود.
 
کاربرد گل گوگرد یا گوگرد تصعیدی

مراقبت از حیوان خانگی

از گوگرد برای مبارزه با آفت های موجود در پشم حیوانات خانگی استفاده می شود. گوگرد شسته شده، نوعی گوگرد پودری که با آمونیاک تصفیه شده است، می تواند برای از بین بردن انگل ها استفاده شود. استفاده از گوگرد بر روی چکمه، کوله ها و سایر لباس ها، سبب دور شدن کنه ها و سایر حشرات از کوهنوردان و طبیعت گردان می شود.

داروسازی
گوگرد در درمان درمان بیماری هایی نظیر گال کمک می‌کند. گال نوعی عفونت پوستی کنه های خارشی در انسان است که اغلب در خانه های سالمندان و زندان ها یافت می شود. همچنین گوگرد در پاکسازی سلول های خشک پوست و در نتیجه درمان درماتیت سبورئیک نیز کمک می کند. درماتیت سبورئیک عارضه‌ای است که لکه‌های قرمز و پوسته‌دار روی پوست ایجاد می‌کند. همچنین می تواند باعث شوره سر شدید شود.